Prysznic bez brodzika – co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Nowoczesne aranżacje łazienek cechuje przede wszystkim lekkości oraz przestronność, która związana jest, z tym że naszego wzroku nie przykuwa wielka, biała niecka, która odwraca uwagę i niekorzystnie wpływa na postrzeganie tego pomieszczenia. Estetyczny wygląd łazienki to jednak nie wszystko — przed podjęciem decyzji o wyborze kabiny prysznicowej bez brodzika warto poznać wszystkie blaski i cienie takiego rozwiązania. Zapraszamy do lektury!

Prysznic bez brodzika i jego zalety

Do głównych zalet kabiny prysznicowej pozbawionej brodzika zalicza się przede wszystkim:

Estetykę – prysznic bez brodzika to odpowiedź na współczesne trendy, a więc wnętrza przestronne, lekkie, a czasem wręcz minimalistyczne. Co równie ważne prysznic pozbawiony brodzika to rozwiązanie bardzo uniwersalne i znacznie ułatwiające aranżacje wnętrz w różnym stylu. Tego typu kabiny prysznicowe polecane są bardzo często właścicielom niewielkich przestrzeni, ich konstrukcja sprawia bowiem, że łazienka wydaje się być wizualnie większa.

Wygodę – brak progu sprawia, że prysznic bez brodzika jest łatwy w obsłudze zarówno dla osób starszych, niepełnosprawnych, jak i dzieci.

Uniwersalność – prysznic bez brodzika pozwala na aranżację tzw. trudnych przestrzeni, gdzie mamy do czynienia ze sporą ilość wnęk, skosów czy też rogów. Choć w takich miejscach bardzo trudno byłoby dopasować odpowiedni kształt brodzika, szklane ściany, które nie są ograniczone wymiarem samego brodzika, nie są praktycznie żadnym problemem. Szklana ściana pozwala na jej umiejscowienie praktyczni wszędzie, tak więc wejście do prysznica może się znaleźć tam, gdzie najbardziej nam to odpowiada. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet prysznic w kształcie trójkąta stoi przed nami otworem!

Prysznic bez brodzika i jego wady

Jeżeli chodzi o wady tego rozwiązania, to niestety trzeba sobie jasno powiedzieć, że tych również nie brakuje. Poniżej krótkie zestawienie:

Cena – montaż takiej kabiny jest zdecydowanie bardziej skomplikowany od montażu kabiny z brodzikiem, przez co konieczne jest korzystanie z pomocy fachowców.

Problemy montażowe — na montaż kabiny bez brodzika trzeba się zdecydować jeszcze na etapie planowania łazienki, najlepiej podczas budowy lub generalnego remontu. Prysznic bez brodzika montowany jest na podłodze ze spadem oraz wymaga odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej, takie zmiany to wysokie koszty, jeżeli łazienka została już urządzona wcześniej. Dodatkowo należy sobie zdawać sprawę z tego, że nie w każdej łazience wykonanie takiego prysznica będzie możliwe, dotyczy się to szczególnie łazienek w blokach, gdzie problemem jest brak wystarczającej grubości stropów.

Ryzyko związane z zalaniem – w związku z zaledwie kilkuprocentowym spadkiem w podłożu prysznic bez brodzika grozić może zalaniem własnej łazienki oraz sąsiadków mieszkających pod nami. Tego typu zagrożenie należy minimalizować, dbając o odpowiednią hydroizolację, którą wykonają specjaliści.

Fachowe wykonanie kluczem do sukcesu

Podejmując decyzję o wyborze kabiny prysznicowej bez brodzika, pamiętajmy przede wszystkim o najważniejszej kwestii, jaką jest w tym wypadku fachowy montaż. Jeżeli nie chcemy mieć w przyszłości problemów z zalaną podłogą czy nadmierną wilgocią w łazience koniecznie zdecydujmy się na specjalistę, który odpowiednio wykona wszystkie prace, dzięki czemu my będziemy się mogli cieszyć piękną oraz niesprawiającą problemów łazienką.

KREDYT MIESZKANIOWY NR 1SPRAWDŹ
+