Urządzamy mały pokój

Jakiej wielkości pokoje są w blokowiskach, wszyscy dobrze wiemy. Są maleńkie. A jednak wiele osób kupuje i użytkuje takie mieszkania, ze względu na ich przystępną cenę i dobrą lokalizację. Aby jednak urządzić niewielki pokój, trzeba posunąć się do kilku tricków, które umożliwią funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni.

Ozdabiaj Kolorem

W niewielkim wnętrzu nie ma miejsca na zbędne bibeloty i ozdóbki. Dlatego do wyrażenia charakteru i upiększenia wnętrza, trzeba posłużyć się elementami, które i tak w nim umieścimy. Po pierwsze, z pewnością są tam ściany, a te możemy pomalować w naprawdę zwariowane kolory lub wzory. Nawet stosując stonowaną paletę barw możemy nadać wnętrzu wygląd, o jaki nam chodzi. Jeśli chcemy optycznie powiększyć pokój, użyjmy jaśniejszych barw, a jeśli chodzi nam głównie o nadanie charakteru, skupmy się na kolorach ciemniejszych. Podobnie postępujmy z kolorystyką mebli.

Wiele Funkcji

Jeśli pokój ma być funkcjonalny, musimy zapewnić mu wszechstronność. Na niewielkiej przestrzeni nie zmieści się jednak wiele typowych mebli. Aby nie musieć wybierać między komodą, łóżkiem a biurkiem, warto poszukać mebli wielofunkcyjnych, które łączą w sobie kilka możliwości. Łóżko piętrowe z szufladami pod materacem i stolikiem na niższym poziomie doskonale sprawdzi się w przypadku dziecka, które chodzi do szkoły. A tego typu rozwiązań jest bardzo wiele.

Myśl Wertykalnie

Ludzie postrzegają wielkość pomieszczeń przez pryzmat widocznej podłogi. Dlatego właśnie warto wykorzystać całą wysokość ścian. Kiedy robisz półki, szafki czy regały, niech sięgają sufitu. Zwiększona powierzchnia przechowywania z pewnością się przyda, a wielkość widocznej podłogi pozostanie taka sama. Pamiętaj też, by na odkrytych półkach umieszczać tylko te przedmioty, które nie robią bałaganu. Książki, płyty, pudełka. Unikaj rzucania przedmiotów luzem.

Tak urządzone pomieszczenie będzie funkcjonalne, wielofunkcyjne i schludne. Pamiętaj, że w małych wnętrzach najłatwiej jest nabałaganić. Pilnuj się więc, by ustrzec się nieporządku.

KREDYT MIESZKANIOWY NR 1SPRAWDŹ
+