Urządzanie kawalerki w bloku

Pierwsze mieszkanie, na które wyprowadza się młody człowiek, to przeważnie kawalerka. I to, wbrew nazwie, obojętnie jakiej płci jest wyprowadzający się. Kawalerka kojarzyć się może z obskurną dziurą w bloku, ale tak na prawdę, to tylko nieco bardziej wymagające wnętrze, które jednak można urządzić stylowo i ze smakiem. W przypadku małego metrażu postępować jednak należy dość ostrożnie.

Podział małej przestrzeni

Kiedy do dyspozycji mamy tylko jedno pomieszczenie, w dodatku niezbyt obszerne, grodzenie ścianami nie jest najlepszym pomysłem. Znacznie lepiej będzie zastosować sprytny zabieg i podzielić pomieszczenie na strefy za pomocą oświetlenia. Jedna lampa nad aneksem kuchennym, punktowe oświetlenie symbolizujące salon z jadalnią oraz oddzielne, wyznaczające strefę sypialną, która w czasie wizyty gości pozostanie zaciemniona. Jeśli koniecznie coś musi oddzielać strefę od reszty lokalu, niech to będzie symboliczny, ażurowy regał na książki. W najlepszym razie jakaś kotara, czy zwykła zasłonka.

Kolorystyka

Oczywiście w małej przestrzeni lepiej sprawdzą się jasne kolory na ścianach i suficie, ewentualnie z mocniejszymi akcentami. Na przykład jedna ściana błękitna, reszta białą, a do tego obrazki i poduszki utrzymane w granacie. Dobrym pomysłem będzie także fototapeta na głównej ścianie – taka, która spowoduje poszerzenie perspektywy.

Porządek

Małe wnętrza nie lubią wielu drobiazgów, bo od razu wyglądają na zagracone. Z tego powodu zdecyduj się raczej na zamykane szafki niż półki, jeśli chcesz przechowywać dużo nieforemnych przedmiotów. Powyższe nie dotyczy książek, które równo ułożone tworzyć będą wrażenie porządku. Duża szafa w małym wnętrzu to konieczność – zanim zaczniesz się urządzać znajdź na nią miejsce, by jej bryła nie rzucała się w oczy (przeważnie przy wejściu lub we wnęce).

KREDYT MIESZKANIOWY NR 1SPRAWDŹ
+